Yabancı Dil Öğreten 5 Uygulama

0
Yabancı Dil Öğreten 5 Uygulama - Medyabiz
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Yabancı dil öğrenmenin kolay bir şey olmadığını bunu deneyen herkes bilir.  Peki gelişen dijital dünyada buna da bir çözüm yok mu?

Günümüzde yabancı dilin ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğu ortada. Herhangi bir konuda bir şey araştırdığınız zaman maalesef hâla özellikle İngilizce kaynaklar, Türkçe kaynaklara göre oldukça fazla. Bu durumda bize düşen de işimize yarayacak yabancı dilleri öğrenmek oluyor. Peki bir dili öğrenmek için bir kursa yüzlerce lira vermek mi yoksa bir uygulamaya en fazla aylık 10-20 lira gibi ücretler ödemek mantıklı? Tabii ki uygulama diyorsanız, işte alternatif çözümler.


1) Busuu

Busuu’nun gelmiş geçmiş en iyi dil uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. 11 dilde görüntülü ve sesli dil eğitimi veren uygulamada aslında bir dil kursunda ne arıyorsanız hepsi bulunuyor. 3 binin üzerinde kelime ve ifade içeren 150’den fazla günlük konunun yer aldığı uygulamada kurslar, dil öğreniminde tanınmış bir sistem olan CEFR kılavuzunu temel alıyor. İngilizce’yi ücretsiz öğrenebildiğiniz uygulamada ayrıca Fransızca, Almanca, Çince, Japonca gibi en çok tercih edilen diller bulunuyor. Uygulamada Türkçe kursunun da olduğunu belirtelim. Busuu’yu önemli yapan bir diğer nokta, yaptığınız çalışmaları, o dili bilen kullanıcılara kontrol ettirebiliyor olmanız. Uygulamada yer alan testler de her bölüm sonunda kendinizi sınamanızı ve öğrendiklerinizi tekrar etmenizi sağlıyor. Çalışmanın yapılacağı zaman önceden belirlenip, çalışma saati kurulduğunda uygulama o saatte kullanıcıyı uyarıyor.

Böylece tıpkı kursa gidiyormuş gibi belli bir saatte çalışmanızı yapabiliyorsunuz. Ayrıca çalışmalarınızı bussu.com üzerinde de ilerletebiliyorsunuz.

CEFR Kılavuzu

Avrupa Dilleri Ortak Çervece Sınıflandırması anlamına geliyor. Bu sınıflandırmaya göre aldığınız puanlarla geldiğiniz seviyenizin dünya standartları açısından yerini görebiliyorsunuz. Bu sistem kısaca seviyenizi A-1, A-2 gibi harf ve sayılardan oluşan kodlara sınıflıyor.

Busuu - Medyabiz


2) Dualingo

Duolingo dil öğrenme programları arasında kuşkusuz en iyilerden. Duolingo ile İspanyolca, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca ve İngilizce dillerini ücretsiz olarak öğrenebiliyoruz.

Herhangi ücretli bir üyelik, reklam ya da gelir kaynağı barındırmayan Duolingo sayesinde dil öğrenmek oldukça kolay hale geliyor. Sade arayüzü ve çeşitli kelime oyunları ile kullanım çok rahat diyebiliriz. Dualingo evde, yolda veya dışarıda vaktini verimli kullanmak ve dil pratiğini yapmak isteyenler için en iyi uygulamalardan bir tanesi.

Sık sık güncellenen ve yeni içeriklerle donatılan Duolingo, doğru cevaplar verdikçe kalp kazanmanızı, yanlış cevaplarda ise kaybetmenizi sağlıyor ve her ders sonunda hangi kelimelere dair öğrenme gerçekleştirdiğinizi size belirtiyor. Seslendirmeler anlaşılır, net bir şekilde yapılmış. Takıldığınız noktalarda ipuçları elde etmek de bir o kadar kolay.

Duolingo - medyabiz


3) 50 Languages

Türkçe adıyla 50 Dil’in aslında size herhangi bir dili tam anlamıyla öğretmek gibi bir amacı bulunmuyor.

Uygulama, sizin kelime dağarcığınızı arttırıp, temel düzeyde (A-1, A-2) bir dili öğrenmenizi sağlıyor. İçerisinde yer alan ses dosyalarını MP3 çalarınıza indirip dinlenmenizi ve bir mobil cihaz olmadan da alıştırma yapmanızı sağlayan uygulama bu yönüyle oldukça etkileyici. 40’ı geçkin dilde yaklaşık 1600 dil kombinasyonu bulunan uygulama ile yurtdışına gittiğinizde bankada, doktorda, yemekte ya da alışverişte, v.b pek çok alanda size büyük kolaylıklar sağlayabilir.

 50 Languages - medyabiz


4) Play & Learn

Oyna ve Öğren, adından da anlaşılacağı gibi oyun ve kursu başarılı bir şekilde karıştırmış bir uygulama.

Özellikle hem dil öğreniyim diyorsanız, bu uygulama tam da size göre, 23 dilde eğitimin olduğu uygulamada hayvanlar, sebzeler, renkler, şekiller, gibi farklı paketler bulunuyo ve her paketin içinde birçok çalışacak görsel bulunuyor. Uygulama, kelime öğrenmek için tasarlanmış yüzlerce flash kart ile çalışma imkânına, farklı zorluk seviyelerindeki kelime testlerine ve öğrenilen kelimeleri hatırlatmak adına oyunlara sahip.

Play & Learn - medyabiz


5) Babbel

Babblel, istediğiniz yerde dil kursu alabileceğiniz bir başka uygulama. İlk dersleri ücretsiz olan uygulamada sonraki derslerde ilerlemek istiyorsanız belli bir ücret ödemek durumunda kalıyorsunuz. 13 farklı dil seçeneği bulunan Babbel’de geliştirilen etkileşimli dersler ile seçtiğiniz dili, çeşitli gramer egzersizleri, eğlenceli konuşma dinleme ve yazma eğitimleri ile hızla öğrenmenizi sağlıyor. Uygulamanın iddialı tarafının sadece yeni başlayan ya da öğrenciler için değil ileri seviyeler için de ideal bir ders programı oluşu diyebiliriz.

Babbel - Medyabiz


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here