Windows Vista Kullanım Ömrünü Tamamladı!

0
Windows Vista Kullanım Ömrünü Tamamladı!
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

İlk olarak Kasım 2006’da duyurulan Windows Vista, bugün kullanım ömrünü tamamladı. Microsoft, Vista sürümü için sunduğu genişletilmiş desteği bugün itibariyle sonlandırıyor.Aslında Microsoft, 10 Nisan 2012‘de orijinal Windows Vista için sunulan desteğin sona erdiğini açıklamıştı ama ikinci servis paketini kullananlar için desteğini devam ettiriyordu. Ve bugün, ikinci servis destek süresi de kesin olarak sona ermiş oldu.

Windows Vista’dan bir önceki sürüm olan Windows XP, bugün halen PC’lerin yüzde 7.44‘ünde kullanılıyor. Ancak Vista için durum bunun tam tersi. Hiçbir zaman Microsoft’un hedeflediği başarıya ulaşamayan Vista’nın bugünkü kullanım oranı sadece yüzde 0.72 seviyesinde. Bu istatistik kuşkusuz, Windows Vista’nın Microsoft tarihindeki en kötü sürümlerden biri olduğunu kanıtlamak için yeterli.

Microsoft Windows Vista

Piyasaya 6 farklı sürüm olarak çıkan Windows Vista, özellikle kullanıcıların Aero arabirimi ile hatırladığı, sık sık performans sorunları yaşadığı bir işletim sistemi oldu. Windows XP’nin çok gerisinde kalan performansı nedeniyle her zaman eleştirildi. Ardından gelen Windows 7 ise, Microsoft’a Vista hayal kırıklığını unutturmuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Teknoloji ve trendlere tutkun bir internet girişimcisiyim. İletişim Tasarımı ve Medya bölümünde lisans eğitimi alıyorum. Yaratıcı tasarımlar ve bilgi odaklı içerikler üretiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here