TRT’nin 49 Yıllık Dev Arşivi Dijitale Taşındı!

0
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

TRT‘nin 1968 ile 2016 yılları arasındaki kayıtlarından oluşan dev arşivi dijital ortama taşındı. TRT Arşiv Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı TRT Arşiv web sitesi trtarsiv.com adresi üzerinden kullanıma açıldı.


Kişiler, Zaman, Yer, Olay, Programlar, Diziler ve Özel Videolar kategorileri bulunan TRT Arşiv sitesinde zaman çizelgesi üzerinden de video içeriklere ulaşmak mümkün. İçerikler sosyal medyada paylaşılabiliyor.

TRT tarafından çekilen görüntülerin yanı sıra, TRT’nin arşivinde olup, TRT’nin yayın hayatına başlamasından önceki dönemlere ait ve diğer devlet kaynaklarından temin edilen görüntüler de bulunuyor.

TRT Arşiv - MedyaBizTRT’nin Haziran 2014’te başlattığı dijital arşiv projesi, arşivlerinin detaylı olarak tasniflenerek reprodüksiyonların internetten kullanıcıya sunulması uygulaması olarak hayata geçirilmiş.

TRT Arşiv’in tanıtımında verilen bilgiye gören TRT’nin 200 bin saatlik görsel bir arşivi bulunuyor ve açılan site üzerinden bu arşivin tamamının internet kullanıcılarına açılması hedefleniyor. Sitede ilerleyen dönemde bu görsel arşivin yanısıra TRT’nin ses arşivinin de eklenmesi planlanıyor.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Teknoloji ve trendlere tutkun bir internet girişimcisiyim. İletişim Tasarımı ve Medya bölümünde lisans eğitimi alıyorum. Yaratıcı tasarımlar ve bilgi odaklı içerikler üretiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here