Nuri Bilge Ceylan’dan “Babamın Dünyası”

0
Nuri Bilge Ceylan'dan Babamın Dünyası - medyabiz
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Türk sinemasının usta yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, babası Mehmet Emin Ceylan’ın portrelerini “Babamın Dünyası” sergisiyle bir araya getiriyor. Sergi önceki gün yaptığı açılışla Dirimart Nişantaşı’nda sanatseverlerle buluştu.  Açılış kokteylinde Tanem Sivar, Bekir Aksoy ve Vural Gökçaylı gibi ünlü isimlerin yanı sıra Ceylan’ın yakın dostlarının da yer aldı.

Nuri Bilge Ceylan'dan Babamın Dünyası 2 - medyabizBabamın Dünyası sergisinde Ceylan, ürpertici bakışını, ilk üç filmi “Koza”(1995),  “Kasaba” (1997) ve “Mayıs Sıkıntısı(1999)’nda başrol oynayan babası Mehmet Emin Ceylana çeviriyor.  Sevgi, kayıp ve hüzün gibi evrensel temaları içeren babasının bu zengin portreleri, yoğun duyguları barındırıyor. Ustalıkla manipüle edilmiş ışığın ve karmaşık iç mekânların kullanıldığı portreler, monotonluk hissini derin hümanistik tasvirlerlerle sunmasından Turner ve Büyük Breughel gibi ressamların tablolarına benzetiliyor. Dokunaklı işleri ve dürüst tasvirleri, asla bitmeyen bir filmin parçaları gibi hissettiriyor ve böylece sanatla yaşam arasındaki çizgiyi bulanıklaştırarak Ceylan’ın gerçekçiliğini ortaya koyuyor.

Nuri Bilge Ceylan'dan Babamın Dünyası 3- medyabizBu sergi, usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın, 2012 yılında kaybettiği babası Mehmet Emin Ceylan’a bir saygı duruşu niteliğinde… Sergi 5 Mart Pazar gününe kadar ziyaret edilebilir.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here