Netflix Büyüme Oranı Beklentinin Altında Kaldı

0
etflix Büyüme Oranı Beklentinin Altında Kaldı
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Film, dizi ve belgesel izleme platformu Netflix, yılın ilk üç ayında hedefledikleri oranın altında büyüme gösterdi. Netflix yöneticileri istedikleri hedefin altında kalmalarına rağmen büyüme olasılığının çok iyi olduğunu söyledi.


Geçtiğimiz yıl son çeyrekte 7.04 milyon abone kazanan Netflix, yeni yılın ilk çeyreğinde 5.2 milyon yeni üye hedeflemişti. Netflix 2017 ilk çeyrekte 4.95 milyon yeni üyeye ulaşarak hedefinin altında kalmış oldu. ABD’de yeni üyelerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre üçte bir azalırken diğer ülkelerde bu oran yüzde %22‘ye ulaştı.

Netflix yetkililerince bu düşüşün en büyük sebebi popüler bazı TV dizilerinin ikinci çeyreğe sarkıtılması. Türkiye’de de önemli bir izleyici kitlesine ulaşan House of Cards gibi dizilerin yeni sezonları yılın ikinci çeyreğine bırakılmıştı. Netflix yetkilileri, 10 gün içinde toplam 100 milyon üyeye ulaşmayı beklediklerini açıkladı.

Netflix - MedyaBiz

Bir başka beklenti ise yılın ilk yarısında toplam yeni üye sayısının 8.15 milyon olacağı yönünde. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 8.42 milyona ulaşmıştı. Netflix’in CEO’su Reed HastingsBu iyi bir başlangıç” diyerek şirketin büyüme fırsatının halen çok iyi olduğunu ifade etti.

Hastings ayrıca, yeni dizi ve diğer yapımlara yatırım yaparak üye sayısını artırma amacında olduklarını dile getirdi. Öte yandan şirket, gelirlerini geçen yılın ilk üç ayına göre neredeyse üçte biri artırarak 2.64 milyar dolara çıkardı. Toplam gelir 29 milyon dolardan 178 milyon dolara yükseldi. Ancak şirketin hisseleri, beklentilerin altındaki büyüme verilerinin açıklanması sonrası gelen hayal kırıklığının etkisiyle yüzde 4 azaldı.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here