Müzik Yapmak İsteyenlere Uygulamalar

0
Müzik Yapmak İsteyenlere Uygulamalar
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Müzik yapmak isteyip de müzik ekipmanları çok pahalı diyenlerin artık herhangi bir mazereti kalmıyor. Mobil cihazlarınıza yüklediğiniz uygulamalarla farklı türlerde müzik yapmak mümkün.


GarageBand
(iOS) Ücretli

Bu alandaki belki de en iyi uygulamanın GarageBand olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şöyle bir durum da var ki uygulama sadece iOS ekosistemine ait. Bu nedenle sadece Apple‘ın ürünlerine sahip olanların kullanabileceği GarageBand uygulaması bu yönüyle de aslında büyük bir eksiye sahip çünkü uygulama özellikleri açısından oldukça iyi. Hem birkaç farklı enstrümanla müzik yapabiliyor hem de piyano ve gitar dersleri ile enstrüman öğrenebiliyorsunuz. Uygulamada müziklerinize davul ritimleri ekleyen sanal bateristiniz Drummer, yaşadığınız keyfi daha da arttırıyor. GarageBand’de yer alan ses efektleri, müzikleri notasına, desibeline kadar düzeltebilme olanağı, miksleme ve mastering gibi işlemleri yaparak kendi stüdyonuzu yönetebiliyorsunuz.


Music Studio
(Android, iOS) Ücretsiz

Music Studio aslında burada yer verdiğimiz diğer uygulamalardan daha farklı bir yapıya sahip. Diğerleri ile bizzat kendiiz müzik yaparken burada koyduğunuz noktaya göre zamanı gelince o nokta algılanıyor ve o noktanın notası neyse o sesi çıkartıyor. Bu anlamda ortaya çıkan şey size de sürpriz oluyor. Ritmin sesini ve temposuu ayarlayabildiğiniz Music Studio, basitliğine aldanılmaması gereken oldukça eğlenceli bir uygulama. Herhangi bir stil müzik yapmak için bu uygulamaya: hip-hop, dustep, elektronik müzik, rap rave gibi örnekleri yükleyebiliyorsunuz.


Real Drum
(iOS, Android) Ücretli

Tahmi edebileceğiniz gibi bu bir davul uygulaması. Akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde kullanabileceğiniz bu uygulamada parmaklarınızla bateri çalma keyfi yaşıyorsunuz. Bir baterinin bütün bölümlerini içeren uygulamayı tam anlamıyla iyi çalmak için gerçekten davulcu olamanız gerekiyor çünkü siz iyi çalabileceğinizi sansanız bile aslında iş “yapmaya” geldiğinde değişebilyor. Çoklu dokunma özelliği sayesinde rahatlıkla gerçek davul çalma deneyimini tecrübe edebileceğiniz uygulamada 19 gerçekçi bateri sesi bulunuyor. Çaldıklarınızı kaydedebildiğiniz bir de kayıt modu bulunan uygulamada, yaptıklarınızı kaydettikten sonra istediğiniz zaman istediğiniz yerde sanat eserinizi dinleyebiliyorsunuz.


Walk Band
(Android) Ücretsiz

Piyano, gitar ve davul kullanarak kayıt yapabildiğiniz bu kayıtları birleştirip müzik yapabildiğiniz uygulama hem müzik yapmayı daha kolay hâle getiriyor hem de bizlere pek çok farklı sanal enstrüman kullanma imkânı tanıyor. 70 milyon indirmeyi geçen uygulamada, Multi-touch özelliği, dokunmatik basınç tespiti ve enstrümanlara göre çeşitli modlar bulunuyor. MIDI kayıt, pitch kontrolü, playback gibi pek çok ayarı bulunan uygulamanın bu ayarları kullanacağınız enstrümana göre değişiyor. USB üzerinden harici MIDI klavyeyi destekleyen uygulama bu anlamda çok daha eğlenceli bir müzik yapma keyfi sağlıyor diyebiliriz.


Audio Recorder
(Android) Ücretsiz

Audio Recorder’a şöyle bir baktığımızda Sony‘nin farkını uygulamaları ile de gösterdiğini söyleyebiliriz. Sony akıllı saatleri ve mobil cihazları ile uyumlu olan Audio Recorder uygulaması, işin ses kaydetme kısmı ile ilgileniyor. Bir müzik yaparken enstrüman kadar önemli olan bir şey de vokal. İşte bu uygulamayla sesinizi kolayca kaydedebiliyor, bu ses düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Akıllı saatinizden ya da diğer akıllı cihazlardan kaydettiğiniz şarkıları paylaşabiliyor, kesip kırpabiliyor, ayrıca farklı kaliteler ortaya çıkaran farklı formatlarda kaydedebiliyorsunuz.


Edjing Premium DJ Mix Studio
(iOS, Android) Ücretli

Bütün platformlarda çalışabilen ve oldukça etkileyici bir uygulama olan Edjing Premium‘u beğenenler dilerlerse uygun olması açısıdan ücretsiz olan Edjing DJ mixer turntable uygulamasını da kullanabilirler. Tek seferde arama yapabilmek için SoundCloud ve Deezer‘a erişim ile 50 milyonda fazla şarkı birleştrilmiş müzik kitaplığına sahip olan uygulamada istediğiniz şarkıları rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Miksler için sınırsız bulut depolaması sunan uygulamada Auto Scratch, Echo, Loop, Gate, Reverse, Double, Fliping, Phaser, Resonator gibi pek çok özellik bulunuyor. High Defination CD kalitesinde AIFF formatına kayıt yapabilen uygulama müzik sevenleri mutlu edecek uygulamalardan.


DJ Studio 5
(iOS, Android) Ücretli

8 ses efekti, 3 bantlı EQ ayarı, turn table görüntüsü ile oldukça çekici görünen uygulamanın partnerliğini Intel gerçekleştirmiş. Epey başarılı olan bu müzik uygulamasında turntable görünüşünü daha farklı şekle getirebiliyorsunuz. Cebinde bir turntable taşımak isteyenler için harika olan uygulama yeteneklerinizi ortaya daha kolay çıkarmanızı sağlıyor. DJ Studio 5 ile gerçek bir DJ gibi “scratch” yapabiliyorsunuz.


SoundCloud
(Android, iOS) Ücretsiz

Müzik severler elbette sadece müzik yapmakla ilgilenmiyorlar ayrıca kendileri gibi müzik yapan başka insanların da yaptıklarını takip ederek kendilerini geliştiriyorlar. Siz de kendinizi diğer sanatçıların yaptıkları gibi geliştirmek isterseniz, buradan dinleyip kendinizi geliştirebilirsiniz. Yeni trend şarkılarda haberdar olacağınız uygulama SoundClound ile türlere göre şarkı arayabiliyor, arkadaşlarıı ve sanatçıları takip ederek paylaşımlarını dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca kayıtların sevdiğiniz ya da hiç sevmediğiniz yerlerine çeşitli etiketler ekleyerek şarkını belirli bir anına göre duygularınızı not edebiliyor, diğer kullanıcıların bunlardan haberdar olmalarını sağlayabiliyorsunuz. Bunu SoundCloud’u oldukça öne çıkaran bir özellik olarak görebiliriz.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here