Mamut Art Project 2017’de Yayınlanan Eser Çalıntı Çıktı!

0
Mükerrem Baki Çalıntı Eser
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Yetenekli çağdaş sanatçılarla tanışmak için bu yıl beşincisi gerçekleşen Mamut Art Project‘de Mükerrem Baki’nin işleri, yapılan uyarılar neticesinde intihal olduğu ortaya çıktı.İnstagram’da “clarkkentinistanbul” adlı kullanıcının yayınladığı fotoğraf sonucunda, Mükerrem Baki’nin işlerinin çalıntı olduğu ortaya çıkmış oldu. Mükerrem Baki’nin sergilenen işlerinin orjinali Zin Helena Song’a ait olduğu iddiası üzerine Mamut Art Project bir duyuru yayınlarak iddiaları kabul etti:

2017 etkinliğimizde işleri sergilenen Mükerrem Baki’nin işlerinin intihal olduğu uyarısı alınmış ve yapılan araştırmalar sonucu bunun gerçek olduğu öğrenilmiştir.

Mamut Art Project olarak en hassas olduğumuz konuların özgünlük ve hakkaniyetli davranmak olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu vesile ile, konu ile ilgili tüm gerekli işlemlerin başlatıldığını, sanatçının sözleşmesinin feshedildiğini ve satışlarının iptal edildiğini duyururuz.

Yaşanan bu durumdan dolayı üzgünüz ve ileride bunun bir daha yaşanmaması için önlemlerimizi arttıracağımızı belirtmek isteriz.”

Mükerrem Baki Çalıntı Eser


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Teknoloji ve trendlere tutkun bir internet girişimcisiyim. İletişim Tasarımı ve Medya bölümünde lisans eğitimi alıyorum. Yaratıcı tasarımlar ve bilgi odaklı içerikler üretiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here