Laptop ve Tablet Karşı Karşıya!

0
Laptop-ve-Tablet-Karşı-Karşıya-medyabiznet
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Laptop ile tablet arasında bir tercih yapmak isteyip kararsız mı kaldınız? İşte sizlere bu karşı karşıya serimizde yanlış tercih yapmamanız için laptop ve tabletin artılarını, eksilerini ana kriterler dahilinde değerlendireceğiz.


Taşınabilirlik -Laptop ve Tablet Karşı Karşıya

Tablet ☆
Tabletlerin pek çoğu laptop’lardan çok daha incedir. Sanal klavye ve küçük bataryaları bulunduğundan hem her çantaya sığarlar hem ağırlık yapmazlar.

Laptop
En ince laptopların başında gelen MacBook Air bile iPad’den nerdeyse iki kat ağırdır. Oyuncu laptop’u çantanızdaki yerin yarısını rahatça kaplayabilir. Laptop’a uygun bir çantanız olsa bile ağırlığını her zaman hissedersiniz.


Batarya Ömrü - Laptop ve Tablet Karşı Karşıya!

Tablet ☆
Büyük bataryalara sahip olmasalar da gelişen batarya teknolojileri tabletleri üstün kılıyor. Dell Venue 7, 15.5 saate kadar dayanırken tabletlerin ortalama pil ömrü 10 saat.

Laptop
Laptop bataryaları mobilite için eski kalmış güç haznelerine sahiptirler. En dayanıklısı Fujitsu LB SH772H’nin 14 saatlik bir ömrü bulunurken ortalama süre 6 saattir.


Bağlantı - Laptop ve Tablet Karşı Karşıya!

Tablet
Tabletler bağlantı konusundan bir hayli yol kat ettiler. Artık micro USB hatta mini HDMI girişleri bulunuyor. Ayrıca Bluetooth ve Wİ-Fİ bağlantıları ile de iletişim kurabiliyorsunuz. Lakin maalesef çeşitliliğe nazaran güçleri hâla yeterli değil.

Laptop ☆ 
Laptop’ların artık hepsinde her çeşit bağlantı mevcut. Laptop’lardaki çeşitlilik tabletlerden çok daha fazla ve bağlantı gücü de daha yüksek.


Performans - Laptop ve Tablet Karşı Karşıya!

Tablet
Donanım ile yazılımın uyumlu çalışması tabletler için bir şart konumundadır. Lakin çoklu işlemciler iOS gibi kapalı sistemleri zorlamasa da Android gibi açık sistemleri sürpizler çıkartabilir.

Laptop ☆
Türüne göre laptoplar her zaman için işini doğru yapacak şekilde tasarlanır. İş için alınanlar ona uygun yazılımları, oyun için alınanlar ise o yazımları çalıştıracak güce sahiptirler.


Bellek - Laptop ve Tablet Karşı Karşıya!

Tablet
Mobil cihazların hiçbirinde olmadığı gibi tabletlerde de bellek konusunda laptop’larla baş edecek bir durum söz konusu değil. En yüksek bellekli oyuncu tabletlerinden olan Razer Edge Pro’da 8 GB olarak mevcut. Ancak ortalama 2 GB‘ta kalıyor.

Laptop ☆
Bir laptop için en önemli bileşenlerden bir tanesi bellek. Bu yüzden onların ortalaması 4 GB iken 8 GB‘lik pek çok laptop bulmak da mümkün. Öte yandan MacBook Pro ve MSI GT60 gibi laptoplarda 16 GB‘a rastlamak mümkün.


Depolama - Laptop ve Tablet Karşı Karşıya!

Tablet
Günümüzde 16 ile 64 GB arasında değişen depolama sistemine nazaran tabletler 128 GB‘a kadar yükselen depolama alanı sağlıyor lakin her ek depolama tablet için ek maliyet.

Laptop ☆
128 GB bir laptop için artık çok düşük bir değer. Artık 2-3 TB‘lik laptopları bile uygun fiyata bulmak münkün. Üstelik yükseltme imkanı da cabası.


Ekran - Laptop ve Tablet Karşı Karşıya!

Tablet ☆ 
Piksel yoğunluğu bakımından üst düzey tabletler hiçbir laptop’ta göremeyeceğimiz kalite sunar. iPad’ın retina ekranından Samsung Tab S serisine kadar ekran konusunda tabletler bir şaheser.

Laptop
Laptop’lar belki daha büyük ekranlara sahip olabilirler ancak kalite açısından tabletlerin yanına yaklaşamazlar. MacBook Pro bile 227 ppi değeri ile ufaklıkların gerisinde kaldı.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here