Korku, Üzüntü Ve Stresti Yenmeniz İçin 10 Faydalı Bilgi

0
Korku, Üzüntü Ve Stresti Yenmeniz İçin 10 Faydalı Bilgi
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Korku, üzüntü ve strestle başa çıkmanın yollarını mı arıyorsun? İşte korku, üzüntü ve stres yapmanıza iyi gelecebilecek 10 tavsiye.1) Nefes

Uzunca nefes alın, böylece sinir sisteminize mesaj iletir ve böylece sakinleşebilirsiniz. Stres ve endişelenmenin azalması için uzunca nefes almak birebirdir.

Nefes2) Korku

Korktuğunuz nesne yada objeye birden değil yavaş yavaş alışın ki onlara alışısanız. Böylelikle sizin için o obje korku olmaktan çıkar ve normal bir durum gibi gözükür. Kedi karşı fobiniz mi var? Ufacık yavru bir kediye uzaktan bakarak bu duruma alışmaya başlayabilirsiniz.

Korku3) Engel

Elinizden gelmeyecek, yada değiştiremiyeceğiniz şey için kesinlikle endişe duymaktan vazgeçmenin tam zamanı, her şey olacağına varır. Engel olunacabilecek bir durumsada hemen harekete geçinki endişe etmekten çıksın.4) Arkadaş

Arkadaşlarla zaman geçirmenin tam zamanı. Sosyal destek stresi ve endişeyi azaltır. Araştırmalara göre yakın arkadaş sayesinde kötü durumlarla daha kolay başa çıklabildiği kanıtlanmış.

Arkadaş5) Spor

Stresin içerisinde insan endişe ve korkunun üstesinden gelebilmek için spor ve egzersiz yapın. Çünkü vücut ısısını yükseltip sakinleşmenizi sağlayacaktır.

Spor6) Pozitif Olun

Herzaman nötr ve olumsuz şeylerden uzak durun. İyi ve kötü şeyleri birbiriyle karşılaştırmasını yapın. Elinizde olumlu şeyler kalacağına emin olun. Kendinizi doğruya yöneltin ve beyninizin sizi kandırmasına izin vermeyin.

Pozitif Olun7) Takılıp Kalmayın

Hayatta herhangi birşeyin dünyanın sonu olmadığı gibi bunu başarmanın bir yolu da elinizde olacak işlerden olumluları ayırmak olacaktır. Olumsuz durumlar olabilir ama sizin hayata nasıl baktığınızda yatar.8) Değerler

Ailenize, yaşantınıza, kariyer durumunuza, yaratılıcık değerlerinizle zor olan durumların üstesinden gelebilirsiniz.9) Stres

Olumsuz durumlardan kaçmak için başaların yardım edin her zaman. Vaktim yok, zamanım yok, bunlardan kurtulmasınız. Başkasına yardım etmek stresinizi minmuma düşürebilir.

Stres10) Kahve

Düzenli kahve içmek stresle başa çıkmanızda önemli bir yere sahip olacaktır.

Kahve


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Kültür ve sanat gelişmelerini yakından takip eden yazar, aynı zamanda sinema ve televizyon lisans eğitimini sürdürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here