İyzico, C Serisi Yatırım Turunda 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

0
İyzico, C Serisi Yatırım Turunda 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

E-ticaret sitelerinin ve diğer uygulamaların çevrimiçi ödemeleri kolayca kabul etmesini sağlayan Iyzico, bu yılın başında 12 milyon yatırım tutarı açıklarken, C Serisi turunda yatırım desteğini 15 milyon dolara çıkardı.Çeşitli alanlarda varlığını sürdüren e-ticaret firmalarına PayPal gibi kolay ve güvenli ödeme platformu sunmak amacıyla Barbaros Özbutugu ve Tahsin Isin tarafından 2012 yılında İstanbul’da kurulan şirket yabancıların gözdesi olmaya devam ediyor.

BMW, Asus, ve Allianz gibi sektörlerinde önde gelen firmaların da üye olduğu platform, üye iş yeri yelpazesini 2016 yılında 8 bin 500’e çıkartarak, altyapı üzerinden gerçekleştirilen işlem hacminde 1,5 milyar liraya ulaştı.

İyzico Yatırım
2017 yılına da hızlı bir giriş yapan İyzico, gelişen finans teknolojisi firmalarına yatırım yapan Vostok Emerging Finance (VEF) önderliğinde gerçekleşen yatırım turunu 13 milyon dolar toplayarak kapatmıştı.Dünya Bankası yatırım kolu olan IFC ve 212 ile de çalışmalarını sürdüren İyzico, C serisi yatırım turunda da 2 milyon dolar topladı. Londra’da yer alan Amadeus Partners adlı firmanın katılımıyla toplamda aldığı dış yatırım tutarını 15 milyon dolara çıkardı.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Teknoloji ve trendlere tutkun bir internet girişimcisiyim. İletişim Tasarımı ve Medya bölümünde lisans eğitimi alıyorum. Yaratıcı tasarımlar ve bilgi odaklı içerikler üretiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here