iPhone’unuzu Daha Hızlı Nasıl Sarj Edersiniz?

0
iPhone’unuzu daha hızlı nasıl sarj edersiniz - medyabiz
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

iPhone telefonlar çıktığından beri kronik olarak tek soruna sahipler; pil ömrü.  Pil sorunu sizin ya da bizim çözebileceğimiz bir şey değil ancak en azından duvar dibinde bekleme sürenizi azaltabiliriz. İşte iPhone (ve elbette iPad)’lerinizi daha hızlı nasıl sarj edebileceğinizin yolları.


Kapalı şarj

Her şeyden önce iPhone’un daha hızlı sarj olmasını istiyorsanız telefonuuzu sarj ederken kapatın. Kapalı olan iPhone prizden aldığı gücün bir kısmını hemen harcamaz. Telefonunuzu kapatmak istemiyorsanız o zaman en azından uçuş moduna alın. Evet, nihayetinde kapatmayla aynı mantığa gelse de en azından telefonunuz açık kalmış olacak.

iPhone Kapalı Sarj - MedyaBiz


Priz şarj kullanın

iPhone ya da iPad’inizi aslına bakarsanız bütün mobil cihazlarınızı daha hızlı sarj etmek için priz sarjlarını kullanmayı tercih edin. Günümüzde artık pek çok cihazımızı elektriğe bağlı farklı cihazlara USB ile bağlayarak da sarj edebiliyoruz ancak bu akım hız konusunda yeterli olmuyor. Dolayısı ile siz yine de kutudan çıkan adaptörü kullanmaya özen gösterin.

iPhone Priz Adaptör - MedyaBiz


Adaptörü doğru seçin

Sarj işleminde adaptörlü sarjı seçmek yeterli değil hangi adaptörü seçtiğiniz de önemli çünkü seçtiğiniz adaptör iPhone’un sarj süresini etkili ölçüde değiştirecektir. Elbette her zaman ilk tercihiniz cihazın kutusundan çıkan adaptör ile kullanmanız ancak elinizde artık o adaptör bulunmuyorsa mutlaka Apple ürünü bir adaptör alın oldu ki illa üçüncü parti bir adaptör alıyorsanız o zaman alacağınız adaptörün 5 volt, 1 amper, 5 watt gücünde olması gerekiyor. iPad için ise bu değerler 5.1 volt, 2.1 amper ve 10 watt.

iPhone Batarya - MedyaBiz


Serinlik önemli

Bataryaların içlerinde enerjileri tutması bulunduğu sıcaklıkla doğru orantılıdır. Apple sıcaklığın batarya performansını büyük oranda düşüreceğini belirtir. Dolayısıyla genel olarak telefonu ama özellikle batarya kısmını serin tutmaya çalışın. Telefonunuzu asla güneş altında, sıcakta arabanın içinde özellikle torpido gözünde bırakmayın. Bazı kılıflarda telefonun bu kısmının ısınmasına yol açar. Özellikle iPhone’unuz kılıfında sarj olurken çok ısınıyorsa o kılıftan bir an önce kurtulun. Resmi tavsiye, cihazı oda sıcaklığı sayılan 22 derece tutmanız.


Gözünüz gibi bakın

Artık efsaneleşmiş söylemlerin bir tanesi olan %100 sarj ve tamamen tüketme mantığı bu. Size ayda bir kez yapmanızı öneririz. Aylık olarak telefonunuzu %0’a gelecek kadar tüketin ve daha sonra %100 dolacak kadar sarj edin. Tam sarj döngüsü dediğimiz bu olay bataryadaki elektroların akışlarına devam etmesini sağlar ve bu da bataryanızın ömrünü arttırır.


USB sarjın da incelikleri var

Priz sarjın mümkün olmadığı durumlarda USB’ye baş vuracak olursanız burada da dikkat edeceğiniz noktalar mevcut. Misal sadece sarj için bir PC veya Mac’e bağlıyorsanız senkronizasyonu kapatın.
Bunun yanında iPhone’unuzu bağladığınız cihaza başka USB’ler de bağlıysa onlar da güç çekebileceğinden diğer USB cihazları çıkartın. Bilgisayarınızın uyku moduna ya da bekleme moduna girmesine izin vermeyin. Bu durumda PC’niz teleonunuzdan güç çekebilir ya da sarj etmeyi durdurabilir.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here