İnsan Ömrünün Sınırı 125 Yıl

0
İnsan Ömrünün Sınırı 125 Yıl
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Dünyanın pek çok bölgesinde insanların yaşam koşulları iyileştikçe ortalama ömürleride uzuyor. Ancak Albert Einstein Tıp Koleji‘nde çalışan Dr. Xiao Dong, Dr. Brandon Milholland ve Dr. Jan Vijg tarafından Nature’da yayımlanan bir makaleye göre bu durum insanların azami ömrünün de uzadığı anlamına gelmiyor. Araştırmacılara göre bir insanın 125 seneden fazla yaşaması ihtimali çok düşük.

İnsan Ömrü Sınırı MedyaBiz

İnsan Ölümlülük Veri Tabanı‘ndaki 40 ülkeye ait bilgiler incelendiğinde 1900 yılından sonra ortalama ömrün düzenli bir biçimde arttığı görülüyor. Daha geç tarihlerde doğan insanların ortalama ömrü daha uzun. Uluslararası Uzun Ömürlülük Veri Tabanı’ndaki veriler incelendiğindeyse 1970-1990 arasındaki yıllarda her bir yıl içerisinde ölen en yaşlı insanların ölüm sırasındaki yaşlarının giderek arttığı, ancak 1990‘dan sonra bu artışın durduğu görülüyor. Bugüne kadar yaşamış en uzun ömürlük insan 1997 yılında 122 yaşındayken ölmüştü. 

Araştırmacılara göre ölüm sırasındaki azami yaş verileri incelendiğinde bir insanın ortalama azami ömrünün 115 yıl olduğu söylenebilir. Ancak bu değerden istatistiksel sapmalar olabilir. Dr. Vijg herhangi bir yılda 125 yıldan daha uzun yaşamış bir insan görülmesi ihtimalinin on binde birden az olduğu söylüyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here