İngiltere’de Elektrikli Araçları Sarj Eden Yol

0
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Ağustos ayında İngiliz hükümeti, çok düşük emisyon yapan araçların üzerlerinden geçerken onlara güç mekanizmasını güçlenderecek yeni bir yol teknolojisinin üzerine denemelere başlanacağını açıkladı. İngiltere Otobanları Kurumu‘nun üstlendiği “kablosuz dinamik güç transferi teknolojileri” fizibilite testini gerçekleştirirken, 18 aylık deneme süreci olacak. Bu süre boyunca uygulamanın güvenli ve verimli çalışıp çalışmadığı ülkenin otoyollarında ve anayollarında teste tabi tutulacak.

Sarj Eden Yol

Denemelerde araçların kablosuz teknolojiyle uyumlu hale getirilmesi için ve yolun altına yerleştirilen donanımların otoyol şartlarına uyumlu olması sağlamak. Highways England ve Ulaştırma Bakanlıkları’nın açıklamalarına göre, denemelerin detaylarını başarılı bir müteahhidin bulunmasıyla halkla ile paylaşılacağı belirttiler.

Dolu bir benzin deposu ile hemen hemen 480 kilometre yol kat edilebilirken, ortalama bir elektrikli arabanın aküsü aracı 418 kilometre boyunca götürüyor. Bu durum benzin istasyonlarından daha az miktarda elektrikli araç şarj istasyonları göz önüne geldiğinde gidişatı değiştirme amaçlı hükümetin Yol Yatırım Stratejisi kapsamında Highways England otoyol ve anayollarında yaklaşık her 35 kilometre’de bir şarj noktaları kurmayı hedefliyor – hibrit veya elektrikli araçları çok fazla kişi tercih etmeme sebeplerinden biri olarak gözüküyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here