Google Keep ve Evernote Karşı Karşıya!

0
Google Keep ve Evernote Karşı Karşıya!- Medyabiznet
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Not tutma ve listeleme kategorisinin lider uygulamaları olan Google Keep ve Evernote’yi bu yazımızda karşı karşıya getiriyoruz. Bakalım Google Keep ve Evernote not tutmak isteyenler kullanıcılarına nasıl özellikler sunuyor.


Google Keep

Çevrim içi ve çevrimdışı

Hem online hem de offline olarak not almanızı sağlayan ve aldığınız notu Google‘dan senkronize ederek, akıllı saatler de dahil, istediğiniz cihazdan ulaşabilmeniz mümkün.

Fotoğraflı ve sesli notlar alın
Sıradan bir not uygulaması olmaktan sıyırılan Keep’te notunuzu isterseniz fotoğraf çekerek isterseniz bir yerden fotoğraf kopyalarak alabiliyorsunuz. Bunun dışında ses kaydı da yaparak yazmak için zaman kaybetmiyorsunuz. Keep, bütün bu alınan notları, tüm platformlardaki hatırlatma özelliğiyle de unutmanızı engelliyor.

Listeleme ile günlük planlarınızı tutun
Günlük planlamalar yapılırken liste oluşturma özelliği ile yapacaklarınızı tane tane görebiliyorsunuz. Gerçekleştirdiğiniz hedeflerinize ise yapıldı diye işaret koyuyorsunuz ve hedefiniz aşağıda listenizin en altına üstü çizilmiş şekilde gidiyor. Böylece gün içinde neleri halletiğinizi görüp yapılanlar listenizi hep sürekli olarak tutabiliyorsunuz.

Notları renklendirin
Notların sıkıcılığını ve karmaşasını engelleyen renklendirme seçenekleri ile aldığınız notları farklı renkler verip not tutma işini daha severek yapabiliyorsunuz bu da sizi daha planlı bir insan yapıyor. Keep’in dinamik yapısı beni bu anlamda geliştirdi diyebilirim.

Eşzamanlı ortak çalışın
Birlikten güç doğar” diye boşu boşuna dememişler. Keep ile gerçekleştireceğiniz projelerinizin planlarını yaparken Keep’te yeni ve mevcut notları kişilerinizle paylaşabiliyor ve kendileriyle bu notlar üzerinde gerçek zamanlı olarak ortak çalışabiliyorsunuz.

Google Keep - medyabiznet


Evernote

Her platforma tam destek

Evernote her ne kadar bir mobil uygulama olsa da iOS, Android ve Windows Phone platformları haricinde Windows ve Mac platformlarında da bulunuyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra ister masaüstü isterseniz de mobil cihazlarınızdan yazılı veya sesli olarak notlar alabiliyorsunuz ve bu notlara her platformdan daha sonra ulaşabiliyorsunuz.

Evernote Web Clipper ile istediğin web sayfaları hesabınızda
Evernote’u bu kadar çok sevmemin nedeni servisin Web Clipper adında ekstra bir özelliği olması. Bu uygulamayı Chrome, Opera veya Firefox gibi kullandığınız tarayıcıya ekleyebiliyorsunuz. Daha sonra herhangi bir internet sayfasını okurken, bu sayfayı Evernote hesabınıza kaydetmesi için Web Clipper tuşuna basmanız yeterli oluyor.

Kırpma seçenekleri size kalmış
Evernote WebClipper‘ın bir avantajıda sizin isteklerinize göre kırpma yapıyor oluşu. Kırpmadan önce göz zevkinize göre seçebileceğiniz makale, kırpılmış makale, tam sayfa, yer imi ve ekran görüntüsü seçeneklerine sahipsiniz.

Evernote organize olmaktır
Düzenli şekilde okuduğunuz makaleleri Evernote hesabına kırpıyor, işiniz ile ilgili notlar alıyor  ama bir yandan da şahsi notlar oluşturuyorsunuz diyelim; ki ben Evernote’u böyle kullanıyorum. Evernote’u farklı notlar için bile kullanıyor olsanız gruplama ve etiketleme seçenekleri o kadar iyi ki, çok uzun zaman önce kaydettiğiniz bir notu bulmanız sadece saniyelerinizi alıyor. Not defterinize bir yemek tarifi notu ekledikten sonra o notu ‘yemek‘ tagiyle taglerseniz daha sonra arama butonuna yemek yazarak tüm tarifleri önünüze getirebilirsiniz.

Sunum modundan faydalanın
Eğer Evernote’u Premium olarak kullanıyor veya bir Evernote iş paketine sahipseniz uygulamanın sunum modundan faydalanabilirsiniz. Herhangi bir notunuzu alıp “sunum” bölümüne gelmek bu özelliği aktif etmek için yeterli. Powerpoint’e benzer bir görünüme sahip sunum özelliğinde ayrıca sanal bir lazer işaretçiyi de kullanabiliyorsunuz.

Evernote - medyabiznet


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here