Google Cep Müzesi İle Müzeler Cebinizde!

0
Google Cep Müzesi İle Müzeler Cebinizde
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Ortalama bir sanatsever için müze gezmede iki büyük sorun var. Birincisi o müzede ilginizi çekecek eserlerin olup olmadığını bilmek, ikincisi bu eserlerin öyküsünü öğrenmek Google tarafından yayımlanan Arts and Culture uygulamasının son sürümüyle iki soruna da bir çözüm geliştirilmiş.

Google Arts and Culture

Yaklaşık 5 yılllık bir çalışmayla ortaya çıkan uygulamada dünya genelinde 1200‘den fazla müzeye ait bilgi var. Bunlardan 20‘si için sanal turlar da uygulamaya eklenmiş. Sanal turlar sayesinde bu müzeleri içindeymiş gibi gezebiliyorsunuz. Üstelik sanal gerçeklik gözlüğünüz varsa çok daha gerçekçi bir gezi yapabiliyorsunuz. Elbette bu deneyim sanat eserlerini çıplak gözle görmeye benzemeyecektir, ama en azından müzenin sizin açınızdan görülmeye değer olup olmadığını anlamanıza yardım edecektir. Uygulamanın önemli bir başka özelliği “sanat tanıyıcılık“.

Arts and Culture UygulamasıBu özellik sayesinde müzedeki bir sanat eserini cep telefonu kamerası ile görüntülediğinizde eserle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Örneğin Van Gogh‘un ünlü “Yatak Odası” adlı eserini görüntülerken ressamın kardeşine gönderdiği, resmin bir taslağını da içeren mektubu görüntüleyebiliyorsunuz. Böylece ressamın resimle ilgili düşüncelerini anlama imkanı yakalayabiliyorsunuz. Henüz Türkçe dil desteği olmayan uygulama Google Arts & Culture adıyla iOS ve Android uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here