Başarı Odaklı Düzen: Alman Disiplini

0
Başarı Odaklı Düzen Alman Disiplini
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Alman Disiplini gerçekten takdir edilmesi gereken bir disiplindir. Alman disiplininde şartlar ne olursa olsun, kendi değerlerinden taviz vermeyen bir yapıdır. Oldukça popüler olan Alman disiplini, doğrudan başarı odaklı bir düzen olduğu bilinir. Peki disiplinli olmak için neler mi yapmanız gerekiyor? Gelin Alman Disiplini ile başarının ipuçlarına gözatalım.


1) Herşeyi zamanında yapın

Alman disiplinin temel gerekliliklerinden biri dakik olmaktır. Geç kalmayı kesinlikle alışmayın, gitmeniz gereken yerlere her zaman erken gidin; ve unutmayın ki 10 dakika bile geç kalmanız karşı tarafın sizin için olumsuz düşünmesine sebep olacaktır.


2) Sorumlulukların bilincinde olun

Sorumluluklarınızı zamanında yapmaya özen gösterin. Son ana doğru yapılan işler her zaman eksik ve verimsiz olabilir. Her zaman acil durumlarda zaman yönetimi size fayda sağlayabilir gibi görünse de son anda yapılan işler baştan savma ve kalitesiz olma imkanı çok yüksektir.

Sorumluluk Bilincinde Olun


3) Kendinizden ve fikirlerinizden ödün vermeyin

Kendinizi fazladan yormayın ve yeterince çalışın. İş saat 17:00’de bitiyorsa 17:05’te iş başında olmayın. Hiçbir Alman bunu yapmıyor! Kahve, dinlenme veya yemek molalarınızı atlamayın, onlar sizi yenileyecek ve beyninize iyi gelecek sizi kendinize getirecek kaliteli zamanlar. Bu zamanları vakit kaybı olarak görmekten vazgeçin.


4) Kurallara her zaman uyun

Kurallar çiğnenmek için vardır.” düşüncesinden hemen uzaklaşıp hayatı kendiniz için zorlaştırmayın. Kendinizi zora sokacak işlere kalkışmayın. Almanların kurallara bu derece sadık olmasının belli sebepleri var çünkü kurallar çiğnenmek için değil hayatımızı kolaylaştırmak içindir.

Kurallara Uymak


5) Çalışmaktan korkup kaçmayın

Başarılı olabilmek için çalışmak zorundasınız. Başarıyı size getirecek olay emek harcamanızdır. Herzaman kolaya kaçmak, tembellik etmek sizi mutlu etse de ileriki dönemlerde büyük zararlarını olacaktır. Hatta çalışan bir insan, üreten bir insandır. Bir şeyler üretebilmek sizi kendinize değerli hissettirir. Çalıştıkça motivasyonunuz artıcak diğer işlerde daha pozitif olmanıza da yardımcı olacaktır.


 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here