Alternatif Yılbaşı Rutinleri

0
Alternatif Yılbaşı Rutinleri
Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Yeni Yıla Geri Sayım

Herkesin artık bitsin dediği birçok üzüntü ve trajik olayın yaşandığı 2016 yılını geride bırakmak üzereyiz. Yeni yıla girerken birer klişe haline gelmiş yılbaşı rutinlerine uymak zorunda değilsiniz elbette. Alternatif yılbaşı rutinlerini sizler için derledik.“Gel Öpücem”

Karnaval havasında geçen yılbaşı akşamları hepimizin malumu. Tüm yıl boyunca yaptığınız hesaplı kitaplı tüm alışverişi bir kenara bırakıp ölçüyü aşmak istiyorsunuz. Fakat ertesi gün hastanelerde uyanacak kadar abartmanın da manası yok. Midenize, yanınızdaki sevdiklerinize yazık. Gelin her bulduğunuzu kafaya dikme işini bir kenara bırakalım. Yılbaşı akşamı etrafınızdaki herkesi sevmeye başladığınız, kusmadan önceki o ana ulaşmayacağınız bir tempoda için.

Önerimiz
Babanızın yıllardır vitrinde özenle sakladığı ve sanat eseri gibi sergilediği özel günlerin şişleri varsın açılmayıversin. Elbette yılbaşı gecesi klasik içkilerle geçirmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine ferahlatıcı kokteyleri tercih edebilirsiniz. Hatta evdeyseniz çok basit tariflerle kendi kokteylerinizi oluşturabilirsiniz.  Bununla ilgili internette bir çok kaynak bulumakta, gözden geçirin.Yılbaşı Gelince Hatırlanan Hindiye Dur Demeli!
Madem yeni yıla giriyoruz öyleyse neden patlayıncaya kadar yemiyorum? Nasıl olsa yarın spor yapar, karatay diyetine başlamayacakmıyım?diye söyleniyor olabilirsiniz. Muhtemelen başlamayacaksınız ama sorun bu da değil zaten. Yılbaşı menümüze bir göz atalım: Hindi, iç pilavı, çerez, meyveler ve içecekler. Yıllardır aynı menü. Şükran Gününe özel olan hindinin nasıl yılbaşı soframıza girdiği bilinmemezliğini koruyor. Yıllar boyu aynı yılbaşı sofralarına oturup durduk. Varsın bu sene eksik olsun. Yarısını zor tüketeceğiniz bir hindinin hayatını kurtarmış olursunuz.

Önerimiz
Alternatif bir menü düşünüyorsanız deniz ürünlerine yönelmeniz iyi bir tercih olabilir. Balık bol, çeşit çok, fiyatlar uygun. İster bir İstanbul klasiği olan lüferi tercih edin ister gerçek bir derya kuzusu olan palamutu. Tercih sizin.Büyük İkilem! Evde miyiz, dışarıda mı?
Bir yanda Evimizde ne güzel oturuyoruz, dışarıda bir halt mı var? diyen grup; diğer yanda ise Yılda bir yılbaşı gecemiz var eve tıkılıp mı kalacağız?” diyen enerjisi patlaması isteyen grup. Tabii bir de bu iki grup arasıda kalıp kararsız olanlar. Ev partiniz muhtemelen çok sıradışı geçmeyecek. Belli bir saatten sonra herkes tek tek sızmaya başlayacak. Dışarı çıktığınızda ise kalabalık mekanlarda fiks menülere gömülüp gürültü içinde karşınızdaki insana laf atmaya çalışacaksınız. Ha bir de yüzlerce insanla aynı anda 10’dan geriye doğru sayma şansınız var.

Önerimiz
Nerede olduğunuz o kadar önemli değil bi kere o konuda anlaşalım. Mühim olan sevdiklerinizle birlikte olup olmadığınız. En sevdiklerinizle yeni yıla girmek sizi mutlu etmek için yeterli olacaktır.

Mutlu Yıllar!

Büyük İkilem! Evdemiyiz dışarıda mı - MedyaBiz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BU İÇERİĞİ EMOJİYLE OYLA!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here